Безкоштовна консультація
зміни життя вже зараз
ЛІКУВАННЯ
ЗАЛЕЖНОСТІ
|Змішаний центр реабілітації наркоманії.
|Ми надаємо допомогу наркозалежним.
|Лікування психологічної залежності.
Реабілітаційний центр змішаного типу Джерело – це комплексне лікування наркоманії. Програма реабілітації враховує всі нюанси процесу одужання наркозалежної людини.
Залежність від наркотиків не виникає на порожньому місці. Її розвитку передує ряд психологічних проблем, які свого часу спричинили вживання препаратів, що змінюють стан свідомості. У ролі “психологічних милиць” виступають такі хімічні речовини, як алкоголь, наркотичні та психотропні препарати, стимулятори та знеболювальні медикаменти.
Крім заборонених і рецептурних препаратів, як об'єкт залежності може виступати їжа, секс, комп'ютерні ігри… Все, що може швидко і без особливих зусиль доставити людині задоволення, може викликати залежну поведінку.
У процесі реабілітації наркомана важливо виявити та усунути психологічні причини, які спровокували вживання наркотиків. При цьому головне, щоби одна залежність не переросла в іншу. Не можна допустити, щоб людина замість наркотиків почала вживати алкоголь, об'їдатися або шукати задоволення в азартних чи комп'ютерних іграх.

Реабілітація змішаного типу має на увазі порятунок від усіх видів залежності шляхом виховання гармонійної самодостатньої особистості, яка не вимагає стимуляції ззовні.
Змішаний центр реабілітації Джерело пропонує допомогу у лікуванні всіх видів залежностей. Методи, що застосовуються в центрі, дозволяють назавжди позбавитися наркоманії, алкоголізму, ігроманії та інших нав'язливих станів.
Фізична залежність від наркотиків та алкоголю
Як допомогти залежному, якщо не хоче лікуватися? Для початку потрібно зрозуміти, чим викликана відмова від лікування.
Для успішного лікування наркоманії та алкоголізму потрібне бажання залежної людини змінити своє життя на краще. Найчастіше саме відсутність усвідомленого бажання щось змінювати стає основною причиною відмови наркомана/алкоголіка від реабілітації.
Страх невідомості: Порушення когнітивних здібностей
Прийом наркотиків чи алкоголю не тільки руйнує організм, а й сприяє зниженню когнітивних здібностей. Наркозалежні та алкоголіки сприймають спотворену картину світу. Вони не здатні адекватно оцінити масштаб шкоди, яку вони завдають собі та близьким, продовжуючи вживання.
Спотворення сприйняття призводить до того, що залежна людина недооцінює небезпеку речовин і переоцінює свої сили і здібності:
  • вважає, що він “все під контролем”;
  • впевнений, що "кине, коли захоче";
  • думає, що "впорається сам" і т.д.
Залежну людину лякає невизначеність майбутнього, у якому немає знайомих способів упоратися зі стресом, відсвяткувати радісну подію чи просто розслабитися. Йому складно уявити себе самого у новому тверезому житті. Цей страх змушує його чинити опір запропонованій допомозі.

У такому разі необхідна консультація психолога, який має тривалий досвід роботи з нарко- та алкозалежними людьми.

Наш консультант Джерела може пояснити родичам залежного, як мотивувати людину на проходження курсу реабілітації. У деяких випадках можливий виїзд психолога додому для проведення індивідуальної консультації залежного та членів його сім'ї.
Страх болю: Абстинентний синдром (синдром відмови, "ломка")
Іншим не менш важливим фактором відмови від лікування є страх перед можливим синдромом відміни, так званою "ломкою". Вживання деяких видів наркотиків (найчастіше опіатів) формує фізичну залежність, що вимагає від наркомана регулярного прийому певної “дози” наркотичної речовини.
Відсутність можливості прийняти чергову "дозу" призводить до появи синдрому відміни наркотиків (абстиненції), для якої характерні:
  • у першу добу - слинотеча, позіхання, нежить, чхання, сльозотеча;
  • на другу добу — озноб, м'язові та суглобові болі, напади спеки, пітливість, неспокій;
  • на третю добу — біль у шлунково-кишковому тракті, судоми, гострий психоз.
Алкогольна абстиненція, яка проявляється в залежності від стадії алкоголізму, також може супроводжуватися фізичним болем та психологічними розладами.
У більшості випадків синдром відміни не потребує медикаментозної допомоги. У разі потреби змішаний центр реабілітації наркоманії Джерело може надати залежному можливість пройти професійний курс детоксикації у спеціальному медичному закладі перед початком реабілітації.
Особливості реабілітації в Джерелі
Вживання наркотиків та алкоголю призводить до того, що людина втрачає навички нормального соціального спілкування. Усі міжособистісні відносини наркозалежного зводяться у результаті отримання наркотику. При цьому взаємини між залежним та іншими людьми часто опиняються за межею соціальних норм, закону та моралі.
У центрі Джерело реабілітація змішаного типу передбачає всебічний та гармонійний розвиток особистості. Після проходження програми у випускника не повинно виникати проблем з комунікацією з людьми.
Важливим моментом у житті будь-якої людини є правильна побудова відносин із протилежною статтю.

У змішаному центрі Джерело реабілітацію проходять як хлопці, і дівчата. Правила та окреме проживання не допускають виникнення інтимних чи романтичних відносин. Але спільні заняття та тренінги дозволяють прищепити учасникам програми взаємну повагу та дають їм унікальну можливість вивчити особливості жіночої та чоловічої психології.

Взаємодопомога, повага до себе і один до одного, підтримка і розуміння процесів, що відбуваються під час реабілітації, — все це створює в Джерелу сприятливу для одужання атмосферу.
|Подібні матеріали.
Залиште заявку вже зараз та змініть своє життя та життя своїх рідних
Залиште заявку вже зараз та змініть своє життя та життя своїх рідних