Новини РЦ Джерело

Експрес-тести на наркотики

Експрес-тестування
З появою доступних експрес-тестів, які виявляють наркотики в сечі, батьки “важких підлітків” часто вдаються до цього контролю за дітьми. Найчастіше застосування тестування стає крайнім заходом при запереченні дитиною очевидних проблем. Батьки повинні пам'ятати, що лікування наркозалежних найбільше ефективно при добровільному визнанні залежності та появі так званої “втоми” від вживання. Проводячи експрес-тестування, можна, звичайно, виявити проблему, але при цьому потрібно знати і зворотний бік таких тестів.

Проведення тесту потрібно контролювати, а його результати - підтверджувати подальшими дослідженнями. Позитивний результат може бути отриманий навіть за низької концентрації морфіну. Причиною появи морфінових "слідів" у сечі може стати харчовий мак. Цю "легенду" у разі вживання героїну можна спростувати додатковими лабораторними аналізами, які покажуть наявність інших маркерів (наприклад, декстрометорфану).

При одноразовому вживанні героїну (така ситуація можлива, але малоймовірна) протягом 4-х днів результати тестування на морфій будуть позитивними.


Каннабіноїди у сечі зберігаються до 5 діб. А при регулярному прийомі – до кількох тижнів. Але у разі виявлення навіть низьких концентрацій тетрагідроканнабінолу (ТГК) висновок однозначний – це наслідок вживання марихуани. Інших шляхів надходження до організму цієї речовини немає.


Допомога наркозалежним може бути надана лише у наркологічному центрі реабілітації. Це довгий шлях виходу наркомана у стійку ремісію, що включає роботу з психологами, групову та індивідуальну терапію, а також відновлення втрачених навичок тверезого життя.

Повірте, я не наркоман!
Останнім часом почастішали скарги на недосконалість тестів на наркотики, які застосовують автоінспектори для підтвердження прийому наркотичних речовин при підозрілій поведінці водіїв. Такі ж експрес-тести можуть застосовуватись батьками, які хочуть перевірити свої підозри щодо згубних уподобань їхніх дітей.
Проблема полягає в тому, що тест на вміст морфіну в сечі може дати позитивний результат після того, як людина з'їсть рулет або булку з маком. Для того, щоб унеможливити подібне непорозуміння, тестування потрібно проводити мінімум через 18 годин після вживання в їжу подібної здоби.

Таким чином, з'їси на сніданок маковий рулет, а ввечері зупинить тебе ДАІ за невключений поворотник. Здається їм, що недарма ти його не ввімкнув, і попросять тебе пройти тест на морфін. А він покаже, що ти наркоман! І доводь потім, як хочеш, кому хочеш і що хочеш, а права на кілька років суд забере… Вдома теж доведеться пояснити, як ти докотився до такого життя…

За законом, позитивний результат експрес-тестування повинен обов'язково підтверджуватись детальнішим обстеженням у нарколога, додатковими лабораторними дослідженнями тощо. Це може загострити стосунки в сім'ї та на роботі. Але допоможе уникнути позбавлення прав та інших серйозних наслідків. При цьому бувають ситуації, коли рішення суду ґрунтується саме на результатах такого тестування.

Тест має високу чутливість, визначаючи в сечі сліди героїну, кодеїну та морфіну. При вживанні випічки з маком він може показати позитивний результат. Імовірність такої реакції підвищується, якщо людина з'їла досить багато такої здоби, випила мало води та має при цьому невелику масу тіла. Незважаючи на низькі концентрації морфіну, тест покаже вживання наркотиків.

Не варто також вживати валокордин і корвалол, якщо потрібно найближчими тижнями сідати за кермо, проходити комісію, влаштовуватися на роботу в силові структури тощо. Навіть 5 крапель цих лікарських препаратів можуть стати причиною позитивного тесту на барбітурати! Це саме стосується і вживання безрецептурних препаратів, що містять мале дозування фенобарбіталу. Тест не відрізняє слідові низькі концентрації від заспокійливих медикаментів та наслідків вживання наркотиків.