561 просмотров

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ ПЕТРУ ОЛЕКСІЙОВИЧУ ПОРОШЕНКО

 

 

   ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

   

«ЦЕНТР ДЖЕРЕЛО«

виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб  від 02.03.2017

Інд.  код  35328109

КБ Приватбанк р/р 26006053211491

57530, Миколаївська область, Очаківський район, с. Осетрівка,  СТ «букет, 63 тел.  +380504151308,

     E-mail: ninarkotikam@ukr.net

  www.ninarkotikam.com  

———————————————————————————————————————————————————————————

            вих. № 49

“_27_”        03    _2018р.                               

 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ ПЕТРУ ОЛЕКСІЙОВИЧУ ПОРОШЕНКО

  Шановний пане Президенте!

 

До Вас звертаються представники громадськості, які обрали в житті місію протидії наркоманії і оздоровлення суспільства, яких турбує майбутнє нашої країни. Ми вкрай занепокоєні та обурені тим, що останнім часом певні сили докладають чималих зусиль для того, щоб проштовхнути в Україні легалізацію наркотиків. Зокрема, МОЗ України розглядає: Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2000 року № 188».

 

Лобісти спритно використовують медичні дослідження та посилання на світовий досвід. Легалізація препаратів похідних коноплі, лучить в дітей і підлітків. Адже виведення цих речовин з категорії заборонених і надання їм статусу медичних засобів дорівнює зняттю стримуючих факторів для незрілої особистості перед вживанням наркотиків, як таких. Для багатьох підлітків «марихуана» – це перший крок до вживання інших наркотичних засобів. Та серед тих, хто наважуються зробити цей крок, будуть такі, для яких це останній крок у нормальному повноцінному житті. Щодо питання фактичної легалізації героїну та кокаїну та надання цим наркотичним засобам статусу медичних препаратів, то це обурює ще більше, тому що у 90-х роках від героїнової епідемії країна втратила покоління українців, які не мали можливості отримати дієву допомогу.

 

Україна не готова до подібних експериментів. Це дуже добре, що просунуті країни мають, начебто, позитивний досвід легалізації наркотиків, але нам ще дуже далеко до рівня цих розвинених країн у соціальної, фінансової, освітньої, медичної та інших галузях. Прийняття Міністерством охорони здоров’я України документа «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2000 року № 188» неминуче призведе до зростання попиту на наркотики серед молоді та до зросту смертності від передозування, самогубств, хвороб пов’язаними із зловживанням наркотиків. Але ми це не доведемо, тому що в Україні немає навіть офіційної статистики людей, які померли від передозування наркотиків.

Кому вигідна «повзуча» легалізація наркотиків в Україні? Вочевидь, розкрученим «громадським» організаціям, які отримують гроші від т.з. міжнародних фондів, які фінансуються тими ж фармацевтичними компаніями. Можливо, серед лобістів є деяка кількість людей чесних, але не дуже компетентних, які щиро хочуть допомагати людям, але не знають, як саме, і тому діють за принципом «треба ж хоч щось робити».

 

Як відбувається просування злоякісних ідей, які визначають наркополітику України сьогодні? Схема така. Питання піднімають, зрозуміло, зацікавлені люди. Це люди багаті, у них є колосальний ресурс для здійснення своїх планів. В їхньому розпорядженні ЗМІ, вони мають можливість збирати масштабні форуми і ангажувати та «зацікавити» будь-яких спеціалістів. Вони можуть оплатити будь-які дослідження і потім обходитись з отриманими результатами так, як їм вигідно. Наприклад, рекламувати цілющі якості марихуани, але замовчувати те, що такого ж результату легко можна досягти за допомогою інших лікарських рослин, які не є наркотиками. Або акцентувати увагу на користі від таких препаратів, але мовчати про ризики для суспільства, які пов’язані з цими «ліками».

 

Окремої уваги заслуговують «громадські обговорення», конференції та інші форуми, які є невід’ємною частиною «ритуального танцю» для просування злоякісних законів. Так, на них запрошують чесних громадських працівників. Здавалося б, все по-чесному. Але насправді відбувається таке: представникам громадських організацій, які щоденно рятують життя і долі тисяч наркозалежних, які знають проблему зсередини і працюють на совість, якщо і дають висловитись, то в дуже обмеженому об’ємі і в подальшому ці виступи або взагалі не потрапляють до протоколу, або заносяться в перекрученому вигляді. Таким чином громадські обговорення, в їх сьогоднішньому вигляді, є чистою формальністю, результати таких обговорень зумовлені заздалегідь.

 

Шановний Петре Олексійовичу, пане Президенте, як гаранта Конституції, прав і свобод, ми, Ваші виборці, просимо негайно втрутитися та зупинити злоякісні зміни в наркополітиці нашої держави. Адже ситуація навколо наркотиків дійшла критичного стану. Наркотики стали легкодоступними, наркоманія помолодшала до раннього підліткового віку. Кількість наркоманів зросла до нечуваних раніше розмірів. За прогнозами кількість наркозалежних зростатиме через об’єктивні причини. Країна перенасичена стресом: війна на Сході, масова міграція з непідконтрольних територій, молоді хлопці, які повертаються з АТО, складна економічна ситуація, яка впливає на кожну сім’ю, на фоні повної відсутності загальнодержавних програм з профілактики, лікування та реабілітації наркозалежності, відсутності структур, які мають опікуватися питанням протидії наркоманії, просуваються зміни в закони, які в рази погіршать існуючу ситуацію і потягнуть Україну у прірву.

Ще раз наголошуємо, ми обурені спробою МОЗ України фактично легалізувати наркотики шляхом внесення змін до Наказу №188 від 01.08.2000 р., якими, зокрема,  пропонується дозволити мати при собі 1 г кокаїну (разова доза не перевищує 0,02 г, смертельна доза для новачка 0,5-1 г). Героїну пропонують дозволити мати 0,3 г (звичайна доза 0,01-0,04 г, смертельна доза 0,05-0,075 г). Запропонованої дозволеної кількості марихуани, а це — 25 г вистачить для того, щоб одурманити 60-70 підлітків. Працівники МВС будуть цілком позбавлені можливості хоч якось впливати на рівень розповсюдження наркотиків та притягувати до відповідальності дрібних наркодилерів, які є останнім ланцюгом у сфері продажу наркотиків. На сьогоднішній день щорічно кількість наркозалежних підвищується на 5-10%, а кількість загиблих від цієї хвороби, за оцінками громадських організацій, сягає 120 тисяч на рік. У разі прийняття нововведень, ці цифри можуть збільшитись не менше ніж у 10 разів, а навчальні заклади будуть переповнені наркотиками. Це просто геноцид нашого підростаючого покоління, яке ми ризикуємо втратити!!!

З повагою і сподіванням:

 

Голова правління

ГО «Центр Джерело»              П.А. Казар’ян

 

Завантажити лист президенту